Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Aby korzystać z pełnej zawartoœci portalu należy się zalogować.

Jeżeli nie masz jeszcze konta to możesz je zarejestrować TUTAJ

Zapraszamy także do dyskusji na Forum SOADsite.pl

Ten aplet jest widoczny tylko dla niezalogowanych użytkowników!

Serj Tankian o strefie gazy.

  • Napisane przez SYSTEM89
  • dnia 22 lip 2014
  • w kategorii Serj Tankian
Serj Tankian o strefie gazy.Serj Tankian w wyniku eskalacji przemocy na granicy palestyńsko-izraelskiej, postanowił zabrać głos w tej sprawie i opublikował na swoim profilu fb następujący wpis:

"Nadszedł czas, aby zakończyć tę nędzę, znaną także jako Izraelską Okupacją Strefy Gazy na Zachodnim Brzegu. Utwór 'Occupied Tears', z mojego solowego albumu Harakiri traktuje o tym oraz o hipokryzji ludzi, którzy przeszli przez straszne okrucieństwa Holocaustu, a teraz sami służą okupantom innych ludzi. John Kerry i Stany Zjednoczone włożyli sporo wysiłku, żeby na nowo rozpocząć negocjacje pokojowe. Hamas i Autonomia Palestyńska zjednoczyli się do wspólnej negocjacji. Netenyahu (premier Izraela) próbował temu zapobiec, jednak nie zdołał. Ostatecznie porwania okazały się polityczną wymówką, by ponownie schwytać palestyńskich więźniów politycznych uwolnionych przez Izrael. Hamas w odpowiedzi wystrzelił rakiety, po czym Izrael chcąc wprowadzić trwały pokój przez inwazję Strefy Gazy zmienia propozycję dotyczącą trwałego pokoju do tymczasowego rozejmu.
I jeszcze jedno: Wezwania do anty-semityzmu nigdy nie powinny mieć miejsca podczas tych szczerych rozmów publicznych, a zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.
Dajcie znać, co sami o tym myślicie.
Pokój
Serj"


oraz manifest:

"Zaprzestać zabijania, wprowadzić embargo na broń! Kraje Zjednoczone powinny natychmiast nałożyć embargo dla uzbrojonych grup Izraela, Palestyny i Hamasu w Gazie.

Rząd Stanów Zjednoczonych powinien stanąć temu naprzeciw i zaprzestać uzbrajania Izraela.
Losowe i niewspółmierne ataki przeciwko cywilom są zabronione prawem międzynarodowym.
Powiedzcie Stanom Zjednoczonym, żeby powstrzymały rozprzestrzenianie się kryzysu:"


podając link ku takiej możliwości:
ACT.AMNESTY.USA.COM

Videoklip "OCCUPIED TEARS":Dotychczas, w rezultacie trwających od 2 tygodni walk, zginęło ponad 570 Palestyńczyków. Liczbę rannych szacuje się w tysiącach a uchodźców na ponad 100 tys. (W chwili pisania postu we wtorek rano, trwają kolejne ataki na ponad 70 celów w Strefie Gazy bombardując m.in. meczety, stadion i dom jednego z byłych
przywódców zbrojnego ramienia Hamasu). W wyniku bombardowań, ponad 50% infrastruktury kanalizacyjnej zostało zniszczonej, co sprowadza się do bliskiej klęski humanitarnej i braku wody zdatnej do picia.Podczas Izraelskich bombardowań ludność Strefy Gazy znajduje się pod oblężeniem - bez możliwości opuszczenia atakowanego obszaru. Wszelkie przejścia graniczne - zarówno z Izraelem jak i Egiptem - pozostają zablokowane.

Tylko w niedzielę na skutek działań armii tworu syjonistycznego w Strefie Gazy zginęło ponad sto osób. Większość ofiar izraelskich ataków to mieszkańcy dzielnicy Szudżajia gdzie według palestyńskich lekarzy zginęło ok. 70 osób, w większości kobiet i dzieci. Pozostali mieszkańcy zostali zmuszeni do opuszczenia domów. Zdaniem władz palestyńskich niedziela była najbardziej krwawym dniem w Gazie od pięciu lat.

Poniżej fragment listu profesora medycyny pracującego w jednym z wielu szpitali w Strefie Gazy - takim samym, jak szpital Al-Aksa, w którym zginęło wczoraj 60 osób (z czego połowa to personel medyczny):

Drodzy przyjaciele,
Ostatnia noc była straszna. Lądowy najazd na Gazę zaowocował dziesiątkami okaleczonych, rozerwanych na kawałki, krwawiących, drżących, umierających, poranionych na wszelkie możliwe sposoby Palestyńczyków w różnym wieku. Wszyscy byli cywilami, wszyscy byli niewinni. Bohaterowie w ambulansach i wszystkich szpitalach Gazy pracują na dwunasto lub dwudziestoczterogodzinnych zmianach.
Ich twarze są szare ze zmęczenia i nieludzkich warunków pracy, za którą od czterech miesięcy nie otrzymują wynagrodzenia. To oni opiekują się rannymi, próbują zrozumieć niemożliwy do ogarnięcia chaos ciał, kończyn, rannych, chodzących i sparaliżowanych, oddychających i nieoddychających, krwawiących i niekrwawiących ludzi
.

Nobliści, intelektualiści oraz artyści z całego świata wzywają do nałożenia sankcji militarnych na Izrael.

Treść listu:
Zdolność Izraela do bezkarnego przeprowadzenia tak niszczycielskich ataków w dużej mierze jest skutkiem rozległej międzynarodowej współpracy wojskowej i ekonomicznej z rządami na całym świecie, co czyni je współodpowiedzialnymi izraelskich pogwałceń prawa międzynarodowego.

W latach 2008-2009, kiedy to izraelski eksport wojskowy dla całego świata sięgał miliardów dolarów, Stany Zjednoczone zapewniły Izraelowi pomoc wojskową o wartości 30 mld dolarów. W ostatnich latach kraje europejskie eksportowały do Izraela broń o wartości kolejnych miliardów euro, a Unia Europejska przyznawała izraelskim przedsiębiorstwom zbrojeniowym oraz uniwersytetom związanym z badaniami militarnymi granty o wartości setek milionów dolarów.

Gospodarki wschodzące, takie jak Indie, Brazylia i Chile, szybko zwiększyły handel i współpracę wojskową z Izraelem, pomimo deklarowanego poparcia dla praw Palestyńczyków.
Poprzez import i eksport broni do Izraela oraz ułatwianie rozwoju izraelskiej technologii wojskowej, rządy skutecznie wysyłają jasny sygnał aprobaty dla izraelskiej agresji, włączając w to popełniane zbrodnie wojenne oraz prawdopodobne zbrodnie przeciwko ludzkości.
Izrael jest jednym z czołowych, światowych producentów i eksporterów zmilitaryzowanych dronów. Technologia wojskowa
Izraela, opracowana w celu podtrzymania kilkudziesięcioletniego systemu ucisku, jest znakowana jako "testowana w terenie" i eksportowana na cały świat.
Handel sprzętem wojskowym oraz wspólne badania militarne z Izraelem, ośmielają izraelską bezkarność w popełnianiu poważnych naruszeń prawa międzynarodowego i ułatwiają umocnienie izraelskiego systemu okupacji i kolonizacji.

Wzywamy ONZ i rządy na całym świecie do podjęcia natychmiastowych kroków w celu wdrożenia kompleksowego i prawnie wiążącego embarga militarnego na Izrael, podobnie jak to nałożone na RPA w dobie apartheidu.

Rządy, które wyrażają solidarność z narodem palestyńskim w Strefie Gazy, w obliczu militarnego impetu Izraela, okrucieństwa i bezkarności, muszą zacząć od zerwania wszystkich powiązań militarnych z Izraelem. Palestyńczycy dzisiaj potrzebują skutecznej solidarności, a nie jałmużny.

John Dugard napisał w raporcie dla ONZ ze stycznia 2007 r.:

"Istnieją, szczególnie w Trzecim Świecie, inne reżimy,
które gwałcą prawa człowieka, ale nie ma drugiego takiego przypadku reżimu wspieranego przez Zachód, który odmawia
samostanowienia i praw człowieka dla narodu rozwijającego się, i który czyni to od tak dawna. Wobec tego jest jasne, że Okupowane Terytoria Palestyńskie stanowią egzamin dla Zachodu, egzamin, który świadczyć będzie o jego przywiązaniu dla praw człowieka. Jeśli Zachód nie zda tego egzaminu, niech nie oczekuje, że kraje świata rozwijającego się traktować będą poważnie sprawę łamania praw człowieka u nich, a wygląda właśnie na to, że Zachód nie zda tego egzaminu..."


Na koniec zdjęcia zbyt drastyczne do pokazania przez większość mediów głównego ścieku:
http://www.globalpost.com/dispatch/news/regions/middle-east/140709/these-are-the-photos-gaza-too-graphic-for-some-news-media-to-show

źródła:
NEW YORK TIMES
GLOBALFIREPOWER.COM
WWW.KAMPANIA-PALESTYNA.PL
BOYCOT, DIVESTMENT AND SANCRIONS MOVEMENT
BLISKI WSCHÓD

//System89

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.