Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Aby korzystać z pełnej zawartoœci portalu należy się zalogować.

Jeżeli nie masz jeszcze konta to możesz je zarejestrować TUTAJ

Zapraszamy także do dyskusji na Forum SOADsite.pl

Ten aplet jest widoczny tylko dla niezalogowanych użytkowników!

99 lat negowania ludobójstwa Ormian

System of a Down"Wydałem rozkaz - i zastrzelę każdego, kto wyrazi choć jedno słowo krytyki - że celem wojny nie jest osiągnięcie jakiejś linii geograficznej, ale fizyczna eksterminacja wrogów. Daję wam rozkaz nieugiętego i bezlitosnego zabijania wszystkich mężczyzn, kobiet i dzieci polskiej rasy i języka, bo tylko tą drogą zdobyć możemy potrzebną nam przestrzeń życiową. Kto w naszych czasach jeszcze mówi o eksterminacji Ormian?"
- Wypowiedź Adolfa Hitlera wygłoszona w jego domu w Obersalzbergu 22 sierpnia 1939, na kilka dni przed niemiecką inwazją na Polskę i rozpoczęciem II wojny światowej.

Dzisiaj mija 99 rocznica masowej eksterminacji tureckich Ormian . 24 kwietnia 1915 roku rząd turecki wydał rozkaz aresztowania i zgładzenia bez sądu kilkuset przedstawicieli ormiańskiej inteligencji. Był to początek olbrzymiej operacji w wyniku której zginęło około 1,5 miliona Ormian. Motywacją tej zbrodni była Chęć stworzenia państwa jednorodnego etnicznie i wyznaniowo. Ormianie, jak i większość chrześcijan, ciążyli ku Europie, a Turcy chcieli państwa zbudowanego wyłącznie na islamie. Zamierzano zgładzić wszystkie mniejszości chrześcijańskie, a rozpoczęto od Ormian, gdyż było ich najwięcej i byli najlepiej zorganizowani.
Do dnia dzisiejszego Turcy starają się za wszelką cenę ukryć i negować tamte wydarzenia. Rząd przyznaje jedynie, że w walkach między Turkami i Ormianami, które zaczęły się w 1915 roku, było wiele ofiar po stronie Ormian, ale w żadnym wypadku nie półtora miliona, jak uważa strona ormiańska.
W związku z kolejną rocznicą Serj Tankian napisał otwarty list do ludności Turcji, który został opublikowany w turecko-ormiańskim tygodniku Agos (Tutaj możecie przeczytać całość).

Na koniec mam dla was nagranie 'Holy Mountains' z koncertu System Of A Down w Łodzi ubiegłego roku. Wideo zmontowałem przy użyciu 5 kamer oraz dodałem tłumaczenie wypowiedzi Serja przed rozpoczęciem utworu. Chciałem Serdecznie podziękować osobom bez których to wideo by nie powstało - Natalii Korzyckiej, Radkowi Grabowskiemu oraz Nomad'owi ;)


//SYSTEM89

Komentarze

salmonsky dnia kwiecień 24 2014 20:24:28
[url][http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Premier-Turcji-zlozyl-kondolencje-wnukom-Ormian-ofiar-ludobojstwa,wid,16557277,wiadomosc.html/url] coś zaczyna się zmieniać
salmonsky dnia kwiecień 24 2014 20:25:27
http://wiadomosci...omosc.html link nie wyszedł :)
NOMAD dnia kwiecień 24 2014 20:31:14
To ważna wiadomość salmonsky. Zwróćmy na nią uwagę!
SYSTEM89 dnia kwiecień 25 2014 11:36:36
Dzieki salmonsky. Czytałem to, ale nie dodawałem do newsa;) owszem w ciągu paru lat coś się ruszyło między Armenią i Turcją, ale jest to pewne otwieranie stosunków na pokaz. Prezydenta Armeni te kondolencje nie ruszyły póki otwarcie nie przyznają się do ludobójstwa
http://wyborcza.p...jstwa.html

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.