Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Aby korzystać z pełnej zawartoœci portalu należy się zalogować.

Jeżeli nie masz jeszcze konta to możesz je zarejestrować TUTAJ

Zapraszamy także do dyskusji na Forum SOADsite.pl

Ten aplet jest widoczny tylko dla niezalogowanych użytkowników!

SOAD prosi o pomoc w sprawie Kessab'u!

SOAD prosi o pomoc w sprawie Kessab'u!

Przykre wydarzenia i akty śmiertelnej przemocy, która porównywana jest do ludobójstwa Ormian z 1915 roku, mają miejsce w syrijskiej wiosce Kessab. Na oficjalnym profilu FB System Of A Down, została wytoczona prośba o współudział w pomocy przeciwstawienia się makabrycznym wydarzeniom.
Zespół prosi o wypytywanie członków kongresu o wiedzę stanowisk rządu Senatu i Domu komitetów inteligencji o rolę Turków w powiązaniu z organizacją Al-Kaida, odpowiedzialną za ataki na Kessab, skąd musiało wyjechać na chwilę obecną blisko 2000 Ormian, którzy jako ocalali po Ludobójstwie Ormian, osiedlili się tam po Pierwszej Wojnie Światowej.
Pytania można zadawać na rządowej stronie ANCA (link w poniższej wypowiedzi):

"Please join us in asking our members of congress to demand that the Senate and House intelligence committees investigate Turkey's role in the Al Qaeda linked attacks on the city of #Kessab in Syria, where more than 2000 Armenians were driven from their homes. These people were all survivors of the #ArmenianGenocide who had settled there after the First World War.
Thank you for your time and take action here: http://www.anca.org/savekessab

Sincerely,
SOAD"


//NOMAD

SYSTEM89:
Informacji na temat wspomnianej sytuacji w mieście Kessab jest bardzo mało w polskich mediach. W zagranicznych serwisach podano liczbę około 80 ludzi zabitych w związku z atakami Islamskich rebeliantów. Rebelianci ścięli głowy trzynastu Ormianom. Dodatkowo, w wyniku walk armia turecka zestrzeliła syryjski samolot, ponieważ islamiści przekroczyli granicę turecką (co nie do końca jest prawdą - szczegóły w linkach poniżej).
W mieście i w dwunastu okolicznych wioskach żyje zaledwie 3,5 tys. ludzi, przeważnie Ormianie, jak również chrześcijańscy uchodźcy z Aleppo, którzy znaleźli się tu w wyniku konfliktu zbrojnego niszczącego Syrię. Do tej pory obszary przygraniczne z Turcją były relatywnie spokojne i bezpieczne, co z każdym dniem drastycznie się pogarsza. Dla Ormian Kessab ma znaczenie symboliczne, dla rebeliantów - strategiczne. Było to jedyne ormiańskie miasto w regionie, które ocalało po tureckim ludobójstwie w 1915 r.
Abyście mogli zagłębić się w temat, poznać trochę sytuacje na Syrii i planach Turcji oraz dlaczego poblokowali dostęp do serwisów youtube - przeczytajcie newsy które umieszczam pod spodem
Linki:
Ogólny artykół dotyczący sytuacji w południowo-zachodniej Syrii
Raport: Zaangażowanie Turcji w syryjską wojnę
Przeciek dotyczący planów ataku Turcji na Syrie
Wspieranie rebeliantów przez wojska Turcji
Ponownie Wspieranie rebeliantów przez wojska Turcji
Rozbieżności dotyczące zestrzelenia Syryjskiego samolotu przez wojska Tureckie
m.in. manifestacje w Los Angeles

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.