Aby korzystać z pełnej zawartoœci portalu należy się zalogować.

Jeżeli nie masz jeszcze konta to możesz je zarejestrować TUTAJ

Zapraszamy także do dyskusji na Forum SOADsite.pl

Ten aplet jest widoczny tylko dla niezalogowanych użytkowników!

SERJ TANKIAN: W AMERYCE DOJRZEWA REWOLUCJA W ORMIAŃSKIM STYLU

SERJ TANKIAN: W AMERYCE DOJRZEWA REWOLUCJA W ORMIAŃSKIM STYLUNa okładce nowego numeru czasopisma Time znalazł się kolaż ze zdjęciem Trumpa i płaczącego dziecka - dwuletniej dziewczynki z Hondurasu sfotografowanej podczas rajdów na granicy amerykańsko-meksykańskiej. Prezydent patrzy na dziecko z góry na dół z obojętnym wyrazem twarzy. "Witamy w Ameryce" - głosi podpis pod obrazkiem.Czasami obraz mówi wszystko. Stany Zjednoczone przebywają w stanie absolutnego zacofania. Czas na pokojową rewolucję w stylu Armenii, co nie?; napisał Tankian.


Numer tygodnika Time jest poświęcony twardej polityce amerykańskich władz wobec migrantów. W jednym z artykułów czytamy o tym, że w ciągu kilku tygodni ponad 2 tys. małych dzieci zostało odseparowane od rodziców. W warunkach kryzysu na granicy z Meksykiem i polityki "zerowej tolerancji" administracja Donalda Trumpa zaczęła rozdzielać rodziny próbujące nielegalnie przedostać się do USA.

Zatrzymani rodzice byli wsadzani do aresztu i pociągani do odpowiedzialności karnej. Dzieci wysyłano do specjalnych ośrodków, ponieważ zgodnie z amerykańskim prawem nie mogą zostać aresztowane.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.