Aby korzystać z pełnej zawartoœci portalu należy się zalogować.

Jeżeli nie masz jeszcze konta to możesz je zarejestrować TUTAJ

Zapraszamy także do dyskusji na Forum SOADsite.pl

Ten aplet jest widoczny tylko dla niezalogowanych użytkowników!

DM&SOB:DICTATOR- POZNAJ WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY ZWIĄZANE Z PREMIERĄ ALBUMU MALAKIANA! (AKTUALIZACJA)

DM&SOB:DICTATOR- POZNAJ WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY ZWIĄZANE Z PREMIERĄ ALBUMU MALAKIANA! (AKTUALIZACJA)

Do premiery drugiego albumu Scars On Broadway mamy już niecały miesiąc (w chwili aktualizacji już tylko jeden dzień), a co za tym idzie- w mediach zaczyna szumieć i huczeć od wszelakich nowinek, ciekawostek, wywiadów z Malakianem, a także od różnego rodzaju ogłoszeń, które mają wspomóc promocję drugiego (tym razem już w pełni) solowego albumu gitarzysty System of a Down. Wiele ze słów wypowiadanych przez artystę, powiela się w kolejnych wywiadach, bądź zwyczajnie zostaje opowiedziane nieco innymi słowami, których dobór nie zmienia kontekstu głównych, towarzyszących mu od dawna myśli. Postanowiłem przeanalizować je wszystkie, wybierając dla Was te wnoszące coś nowego, a także najciekawsze z nich, łącząc je ze wszystkimi nieoficjalnymi jak i oficjalnymi doniesieniami związanymi z premierą albumu Dictator.

"DICTATOR"- KTO NIM JEST? CO WIEMY O ALBUMIE?

Tytułowym "dyktatorem", którego imieniem ochrzczono nowy album jest... a raczej może być... tak naprawdę każdy z nas, a także każdy kogo znamy! Sugerują nam o tym między wierszami dwa z wywiadów przeprowadzonych z Malakianem, które pozostawiają jak zawsze wiele domysłów i niedopowiedzeń, lecz nadają nam przynajmniej fundamenty i podwaliny wskazówek do właściwej interpretacji i odpowiedniego rozumienia istoty rzeczy. Cytując samego maestra:

"Dyktator niekoniecznie jest utworem politycznym i nie istnieje jeden dyktator - tytuł może oznaczać więcej niż jedną rzecz dla różnych ludzi. Może nie chcesz, aby ktoś kontrolował ciebie, czy to w rządzie, czy też w życiu osobistym- gdzie jest apodyktyczny przyjaciel, żona, mąż, a nawet rodzina. A może nie chcesz, aby religia była twoim dyktatorem... W moich myślach, kawałek opowiada raczej o niechęci do kontroli nas samych, chociaż każda osoba będzie interpretować to na swój własny sposób."

W drugim wywiadzie z kolei, Daron wytłumaczył, że mimo nagrania albumu w 2012 roku, to w ciągu ostatnich lat nie był pewien jak finalnie zatytułować drugie dzieło swojej solowej formacji. Uświadomił on sobie jednak nie tak dawno temu, że utwór "Dictator" jest potężnym zlepkiem dźwięków z dość konkretnym przesłaniem, więc zdecydował aby również w ten sposób zatytułować album formacji. Poza słowami powtarzającymi wcześniej wspomniany cytat, dodał również, że tytuł ten świetnie może odnosić się do aktualnego stanu rzeczy w świecie tu i tam (czyżby małe oczko do fanów odnośnie obecnej sytuacji w System of a Down?).Album zawierał będzie dziesięć autorskich kompozycji Darona Malakiana oraz niespodziankę w postaci dwóch, studyjnych interpretacji utworów, które inspirowały gitarzystę. Łączna długość wszystkich kompozycji to aż ponad 44 minuty! Tytuły utworów znajdujących się na albumie przedstawia zdjęcie z tyłu okładki vinylu, na którym przy okazji możemy dostrzec grafikę, nawiązującą do słynnego Obelisku, czyli fragmentu budowli Memoriału Ludobójstwa Ormian ("Cicernakaberd"), znajdującej się w stolicy Armenii - Erywaniu:Strona A:

Lives
Angry Guru
Dictator
Fuck And Kill
Guns Are Loaded
Never Forget


Strona B:

Talkin Shit
Till The End
We Won't Obey
Sickening Wars

Gie Mou "My Son" (Statmis Kokotas cover)
Assimilate (Skinny Puppy cover)Sam kompozytor dzieła uchyla nam rąbka tajemnicy odnośnie dwóch autorskich utworów, które ukażą się na albumie. Zobaczmy, co sam autor sądzi o utworze "Angry Guru":

"To prawdziwie szalona piosenka. Łączy w sobie thrash, black metal, death metal i rytmy funk. Tematem tego utworu jest wyimaginowana osoba guru, który jest sfrustrowany. To była postać, którą wymyśliłem. [Śmiech] Jeśli któryś kawałek naprawdę zawiera styl System of a Down, to myślę że właśnie ten jest bardzo Systemowy"

Malakian wspomina również o swojej balladzie "Till The End":

"Mam pewnych przyjaciół i członków rodziny, którzy przeszli przez niespokojne czasy. Dotyczy to również naszej przyjaźni i tego, jak wszyscy wokół ciebie trzymają cię i wpływają na to, kim stajesz się jako osoba dorastająca. To była mieszanka posiadania członków rodziny przeżywających trudne chwile, a także spoglądanie z powrotem na moje bliskie przyjaźnie, które miałem z wieloma przyjaciółmi, od najmłodszych lat szkolnych. Nigdy wcześniej nie napisałem utworu o tym temacie, po prostu przyszedł do mnie po wizycie u mojego wujka, który nie miał się wtedy najlepiej. Trochę przeszedł przez depresję i kiedy wróciłem do domu, właśnie napisałem ten kawałek. Ma to wiele wspólnego z depresją i dzieleniem się nią z przyjacielem lub członkiem rodziny. Kiedy wróciłem do domu po tej wizycie u wuja, po prostu to wyszło ze mnie."Zdradza także nieco o dwóch coverach, które miał okazję wykonać dla nas na żywo w 2010 roku i które jak się okazuje, znajdą się również na finalnym albumie (tutaj Gie Mou):

"To stara, grecka piosenka. Oznacza "Synu mój". Mój wujek spędził dużo czasu w Grecji, więc przywiózł do Stanów Zjednoczonych dużo greckiej muzyki. Jako dziecko słuchałem dużo razy ten utwór. To utkwiło we mnie. Zdecydowałem się na instrumentalną wersję tej piosenki, ponieważ zawsze kochałem melodię. Nie miałem pojęcia co on śpiewa, co mówił. To naprawdę ładna piosenka i to smutna piosenka. Moje wpływy gitarowe mają w sobie dużo buzuki. Zawsze uwielbiałem tę piosenkę i chciałem grać na instrumentach, bo nie śpiewam po grecku. To jedna z moich ulubionych części albumu, ponieważ jest tak niespodziewana."Oraz Assimilate:

"Zawsze lubię tworzyć covery na swój własny sposób. Na nowym albumie jest utwór "Assimilate", który jest piosenką zespołu Skinny Puppy. Ich wersja jest całkowicie elektroniczna i industrialową... jest wręcz zupełnie inna. Jeśli chcesz coverować utwór, musisz nadać temu własnego dotyku. Musisz pokazać, w jaki sposób ten kawałek wpłynął na ciebie, aby być tym, kim jesteś - niekoniecznie kopiując to, kim oni czym są."
Dodaje także jaki jest jego stosunek do coverów:

"Naprawdę lubię, gdy ludzie biorą czyjeś kawałki na warsztat i przerabiają je. Właśnie wtedy mogą ujrzeć swoje własne życie w danym utworze".


Okładka albumu została ponownie namalowana przez ojca Darona- Vartana Malakiana. Jak przyznał sam muzyk, powiedział ojcu o tym jak zatytułował swój album, a tydzień później ojciec miał dla niego już gotową okładkę, którą możemy podziwiać poniżej:JAKIE MATERIAŁY PROMUJĄ NASTĘPCĘ DEBIUTANCKIEGO ALBUMU?

Oprócz dotychczasowego teledysku do utworu "Lives", album promuje seria mini-dokumentów ze studia, nakręconych przez fotografa SOAD- Grega Watermana, które ukazują Darona rejestrującego partie wszystkich instrumentów. Serwis Victims of a Down zgromadził wszystkie 5 części do jednego video, prezentującego proces 'making of':Do promocji nowego albumu włączył się ostatnio również nowy nabytek zespołu- perkusista Roman Lomtadze, który zaczął pokazywać nam fragmenty przygotowań do koncertów dedykowanych albumowi Dictator. Jak sam przyznał w sieci, nowi muzycy mieli za zadanie nauczenie się całej, dotychczasowej dyskografii Scars On Broadway+utworów z najnowszego wydawnictwa, a ostateczna setlista będzie ogłoszona na kilka dni przed koncertami. Poniżej fragment dość trudnej wstawki z utworu "Cute Machines", w której Roman prezentuje swoje możliwości oraz autorską (i dość agresywną) interpretację uderzeń perkusyjnych Johna Dolmayana:Oprócz samych nagrań wideo, gitarzysta SOAD /Scars trafił też po raz pierwszy od dawna na okładkę zagranicznego magazynu Metal Hammer. Był on jego główną gwiazdą, a w wywiadach opowiadał o sytuacji w SOAD oraz o swoim najnowszym krążku.

CZY OGŁOSZONO JAKIEŚ KONCERTY PROMUJĄCE NAJNOWSZE WYDAWNICTWO?


Jak dotychczas, pojawiły się w planach trzy występy, które będą promowały najnowszy LP "Dictator", w tym jeden, który (jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy) będzie nieco nietypowy. Mowa o pierwszym z koncertów, który najprawdopodobniej nie będzie w pełnym składzie SOB, lecz w trakcie którego będzie towarzyszył Daronowi dobrze znany już wszystkim fanom SOAD, tajemniczy kompan (więcej tutaj). Daty obecnych koncertów prezentują się następująco:

23 lipca- Muzeum GRAMMY - Los Angeles (USA)

4 sierpnia- Teatr Fonda - Los Angeles (USA)

6 października- Force Fest - Meksyk


W tym roku być może zostaną ogłoszone jeszcze pojedyncze koncerty, lecz kontynuacja trasy w większej okazałości odbędzie się w roku 2019.DLACZEGO FANI BYLI ZMUSZENI CZEKAĆ NA KOLEJNY ALBUM AŻ TAK DŁUGO?


Jak podsumowuje sprawę ormiański multiinstrumentalista:

"System wciąż koncertuje i zawsze była mowa o tym, że może coś wspólnie zrobimy, może czegoś nie zrobimy. Więc pomyślałem: "Może powinienem odłożyć te kompozycje". To był największy powód, dla którego tak długo zajmowałem się wydawaniem tego materiału. Ciągle rozmawialiśmy między sobą o tym, że razem możemy zrobić album. Ale minęło wystarczająco dużo czasu, a ja nie mam zamiaru już więcej czekać. Naprawdę wspaniale jest móc wreszcie wydać tą muzykę. Szczerze mówiąc, prawie wszystko co piszę, działa dla obu zespołów. To, co słyszysz (w muzyce), to mój styl pisania. Wszystko, co piszę, smakuje zazwyczaj tak samo."


Jak więc możemy wywnioskować, drugi krążek formacji SOB wydaje się przyjąć nieco cięższą i agresywniejszą formę względem poprzednika, więc z pewnością będzie to dobra okazja dla fanów System of a Down na choć tymczasowe otarcie łez po niewidocznym na horyzoncie, szóstym albumie macierzystej formacji czwórki Ormian.


Długograj formacji Scars On Broadway, sygnowany po raz pierwszy z przedrostkiem imienia i nazwiska artysty, który został tym razem w całości zarejestrowany przez niego samego (gitara, bas,perkusja,klawisze,instrumenty dodatkowe oraz wokal) będzie miał światową premierę za pośrednictwem samozwańczej wytwórni wydawczej Malakiana-"Scarred For Life" już 20 lipca 2018 roku, poprzez itunes oraz serwisy streamingowe. Album w fizycznej wersji, w postaci krążka vinylowego, a także album w wersji cyfrowej, do nabycia w oficjalnym sklepie Scars On Broadway pod tym linkiem: Link
Na zakończenie i tuż przed premierą, z przyjemnością pragniemy udostępnić Wam link, pod którym sami możecie przesłuchać próbki dźwiękowe ze wszystkich utworów, które już jutro zostaną zaprezentowane całemu światu - wystarczy kliknąć w słuchawki obok napisu "Rock" i w kolejności polecą wszystkie fragmenty Dictatora:

Daron Malakian & Scars On Broadway - Dictator (zwiastun albumu)


Artykuł został sporządzony m.in na bazie wywiadów dla portali Loudwire, Revolver Magazine oraz rozmowy artysty z Nairą Hayrapetyan.

Zdjęcia autorstwa Grega Watermanna.


Komentarze

ImperfectHarmony dnia lipiec 19 2018 19:30:20
i.imgur.com/9cphjnG.gif
Się wzruszyłam aż...

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.