Aby korzystać z pełnej zawartoœci portalu należy się zalogować.

Jeżeli nie masz jeszcze konta to możesz je zarejestrować TUTAJ

Zapraszamy także do dyskusji na Forum SOADsite.pl

Ten aplet jest widoczny tylko dla niezalogowanych użytkowników!

SCARS ON BROADWAY CZĘSTUJE FANÓW KOLEJNĄ PORCJĄ NADZIEI

SCARS ON BROADWAY CZĘSTUJE FANÓW KOLEJNĄ PORCJĄ NADZIEI

Scars On Broadway- cicha woda, która brzegi wyrwie? Z pewnością można tak powiedzieć o formacji Darona Malakiana, której debiutancki album ukazał się prawie dokładnie 10 lat po premierze debiutu jego macierzystej formacji- System of a Down. Później czekała nas już huczna trasa po Europie i niedokończona nigdy trasa po Stanach Zjednoczonych, która została niespodziewanie przerwana przez samego Malakiana najprawdopodobniej na wskutek problemów osobistych (w tym procesów sądowych prowadzonych z pierwotnym wokalistą formacji, Caseyem Chaosem). Aby zachować zespół przy życiu, Daron udzielił błogosławieństwa pozostałym członkom formacji (w tym Johnowi Dolmayanowi), którzy wyruszyli bez niego w symboliczną trasę, grając dla stacjonujących w Iraku, amerykańskich żołnierzy. Jednym z charakterystycznych zdań jakie gitarzysta SOAD przekazał w poście do fanów było zdanie "muzyka Scars będzie żyła"- i to właśnie zdanie powinno być na ustach fanów jako sztandar niosący nadzieję w temacie nowych dzieł formacji.

W 2010 roku niespodziewanie zespół ogłosił powrót na dwa koncerty w USA (klub Troubadour oraz Avalon), a sam Daron uraczył fanów na całym świecie, uruchamiając dla nich specjalną stronę pt: armageddoncomealive.com, na której mogli bezpłatnie pobrać utwór "Fucking" będący elementem sesji nagraniowej debiutanckiego krążka (choć finalnie się na nim nie ukazał), a także usłyszeć na żywo nowy utwór pt.: "Talkin'Shit". Oba koncerty i wydany w studyjnej wersji utwór zostały uczczone również specjalnym teledyskiem, którego akcja toczyła się na występie w klubie Avalon. Kolejne dwa lata poświęcone zostały powrotowi System of a Down, choć po jawnych deklaracjach Serja Tankiana odnośnie jego braku gotowości w temacie nagrywania kolejnego krążka formacji oraz drobnym konflikcie na linii Shavo-Serj, frontman SOB najpewniej uświadomił sobie, że chciałby wrócić do fanów z nową muzyką. W zaledwie dwa tygodnie powstało około 16 kompozycji, które zostały zarejestrowane w całości przez Malakiana (nawet perkusja!!). Fani na oficjalnej stronie zespołu otrzymali sampel z fragmentem singla pt:"Guns Are Loaded", trasę nieco zmienionego składu SOB (brak Johna Dolmayana wraz z Frankym Perezem oraz nowy perkusista Jules Pampena) z Deftones po USA podczas której zaprezentowano cztery nowe utwory i....no własnie. Tutaj trop odnośnie nowej muzyki się całkowicie urywa, a dowodem na to mogą być słowa Malakiana wypowiedziane do fana po jednym z koncertów na trasie System of a Down. Ormianin zapytany o datę premiery nowego albumu Scars On Broadway usłyszał jedynie: "Teraz nadszedł czas Systemu". Zdarzenie miało miejsce w roku 2013, a więc minęło 5 lat, podczas których nie otrzymaliśmy zarówno nowej muzyki System of a Down ani też Scars On Broadway.
W 2016 roku Daron dołączył w roli wokalisty do zespołu Orbellion (pierwotnie The Millenials), wraz z którym wykonał na żywo kilka utworów ze swojego debiutanckiego krążka SOB. W 2017 roku występ z udziałem Malakiana został powtórzony, gdzie ponownie zagrano kilka utworów dla fanów Scars On Broadway. Udział Darona oraz odtworzenie tej muzyki na żywo, mogło być jego chęcią podtrzymywania pamięci na temat tego projektu, chęci pokazania jak te utwory są dla niego osobiste, a także dowodem podtrzymywania swoich słów z 2009 roku "muzyka Scars będzie żyła", bo nie liczą się przecież zmieniający się ciągle ludzie, którzy odtwarzają tą muzykę, lecz tak naprawdę ona sama.


Kontynuując niedawny news, z którego mogliście się dowiedzieć o znakach życia jakie zaczęły dawać konta Scars On Broadway w serwisach społecznościowych, mamy dla Was nową porcję wiadomości. Liczni fani zaczęli się buntować podczas zmiany dotychczas najświeższego loga SOB na to z debiutanckiego albumu. W serwisie streamingowym Spotify, poza podstawową wersją płyty, można ujrzeć również bonusowe utwory: "Hungry Ghost" oraz instrumentalny utwór "Scars On Broadway", a wszelkie konta formacji o tym trąbią. Wygląda to na proces dokańczania przez wytwórnię promocji debiutanckiego albumu, który nigdy nie został odpowiednio wypromowany (przerwana trasa i cisza na kontach portalowych), a zarazem wydania oznak życia projektu, a tym samym przypomnienie o jego istnieniu w zapowiedzi na coś, co być może ukazać się już niebawem?

Jedną z kolejnych nowości jakie możemy doświadczyć jest konto na Instagramie, które zostało niedawno założone przez managera zespołu. Oto link do niego: Link


Według ostatnich pogłosek, Daron Malakian i John Dolmayan gościli na imprezie urodzinowej Franky'ego Pereza. Jest to bardzo ciekawy news, gdyż kilka lat temu wywiązał się konflikt poglądów artystycznych na linii Daron- Franky, podczas którego ten drugi postanowił odejść z formacji. W geście solidarności odszedł również John Dolmayan, a zespół był zmuszony koncertować wraz z Deftones w uszczuplonym składzie. Jak wiemy, Franky Perez jest jednym z gości, którzy udzielają się na solowym albumie Johna- These Grey Man. Być może jednym z gości oprócz Franky'ego i Serja Tankiana będzie też sam Daron, a wojenny topór obu panów został zakopany. Z dotychczasowych informacji wywnioskować jednak można, że Dominic Cifarelli- basista SOB, nie jest zainteresowany dalszym udziałem w projekcie, porzucając go na rzecz swojego własnego projektu- The Chronicles Of Israfel. Danny Shamoun- klawiszowiec formacji nieoficjalnie również zakomunikował na jednym z portali społecznościowych, że w razie potencjalnej trasy zespołu w tym roku, nie byłby w stanie wziąć w niej udziału z racji poświęcenia się w ostatnich latach na rzecz innych formacji, z którymi czynnie koncertuje. U boku Darona zostaje jednak wciąż multiinstrumentalista- Jules Pampena, który w 2012 objął stery perkusji w zespole, zastępując Johna Dolmayana. Jeśli zespół miałby powrócić choć z trzema oryginalnymi muzykami (Daron, John, Franky), byłoby to z pewnością miłe zaskoczenie. Ciekawym zdarzeniem jest również fakt, że od jakiegoś czasu Malakian przestał pojawiać się z zespołem Orbellion z którym napisał wspólnie kilka utworów. Czy jego absencję można podyktować pracowitym rokiem System of a Down, a może też faktycznym powrotem Scars On Broadway? Tego zapewne dowiemy się pod koniec tego roku. Warto na sam koniec tego newsa jednak przypomnieć wszystkim fanom SOB, że drugi album jest w całości gotowy, a 29 lipca nastąpi rocznica dziesięciolecia wydania debiutanckiego krążka. Czyż to nie piękna okazja na wydanie kolejnego? Poza oczekiwaniem na nowy album, lubicie Franky'ego Pereza? Chcielibyście go zobaczyć znów na koncertach SOB, u boku Darona a może i nawet ponownie Johna? Podzielcie się z nami przemyśleniami w komentarzach. Bądźcie czujni, do przeczytania w temacie!


Sampel będący zapowiedzią singla z drugiego albumu Scars On Broadway:


Komentarze

MaciejS79 dnia marzec 10 2018 22:34:50
Chyba każdy uważa, ze najlepszy skład to ten pierwotny. Lubie Frankiego, a szczególnie jego barwny wokal.
MIXER dnia marzec 11 2018 00:09:18
@MaciejS79 Czyżbyś był fanem solowej twórczości Pereza?
bartuq dnia marzec 11 2018 00:11:39
Mi się wydaje, że SOAD coś szykuje. Tylko jak zwykle owiane to jest tajemnicą i fani mogą zdechnąć w swoich domysłach. Znowu dłuższa cisza, John mówi o jakiejś niespodziance, pokazuje miesiące. Serj w Nowej Zelandii, może ładuje baterie, spędza czas z rodziną przed nagraniem lub trasą. Trudni ludzie :P tak jak Daron, nie wydał płyty ok ale mógł coś zamieścić na stronie cokolwiek... a tak to człowiek czeka, czeka, lata mijają i d**a.
bartuq dnia marzec 11 2018 00:15:22
a propo Pereza, było fajne nagranie z Iraku, jak wykonywali Babylon, wtedy jak byli drugi raz. W wersji proshot, bardzo podobał mi się jego głos. Miało pojawić się jeszcze World Long Gone w takiej jakości. Niestety nagranie Babylon zniknęło po jakimś czasie - zostało usunięte :/ ja go nie zapisałem, a chętnie bym jeszcze raz posłuchał.
MIXER dnia marzec 11 2018 00:23:01
@bartuq tak jak przypuszczam, chodzi o trasę poświęconą debiutowi, moze jakis nowy utwór w gratisie z tej okazji, ale na większe kokosy nie ma się co rozgrzewać, bo za każdym razem strasznie się zawodzimy. Wiem, które wideo miałeś na myśli. To był już samotny wypad Franky'ego i Dominica, bez reszty. Tutaj fragmenty występu z Johnem: https://www.youtu...74f0ZlX1Ho
MIXER dnia marzec 11 2018 00:25:38
Tutaj jest inne nagranie z występu Pereza z Ciffarellim z tamtego wypadu, podczas którego wykonał Babylon: https://www.youtu...QrCzS-OzSc
shark93 dnia marzec 11 2018 01:07:13
Franky robił robotę na lajwach

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.