Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Aby korzystać z pełnej zawartoœci portalu należy się zalogować.

Jeżeli nie masz jeszcze konta to możesz je zarejestrować TUTAJ

Zapraszamy także do dyskusji na Forum SOADsite.pl

Ten aplet jest widoczny tylko dla niezalogowanych użytkowników!

PIERWSZA KASETA DEMO "SYSTEM OF A DOWN" DOSTĘPNA NA AUKCJI!!

PIERWSZA KASETA DEMO "SYSTEM OF A DOWN" DOSTĘPNA NA AUKCJI!!


Świat kolekcjonerów muzyki oraz przedmiotów związanych z zespołem "System of a Down" elektryzuje właśnie okazja, na którą czekali..
Na międzynarodowym serwisie eBay, pewien mieszkaniec El Segundo - miejskiej prowincji, mieszczącej się w granicach Los Angeles - postanowił wystawić pierwszą kasetę demo SOAD!

Jest to niezwykła wiadomość. Najstarsi fani nie pamiętają, czy kiedykolwiek była taka okazja i zacierają ręce oraz kombinują, jak zdobyć na nią odpowiednio wysoką kwotę, ażeby pewnie móc wygrać starcie portfeli.
W chwili obecnej wartość licytacji przekracza 500 dolarów amerykańskich, czyli około 2000zł za tą taśmę - TAK! ZA KASETĘ MAGNETOFONOWĄ!!
Skąd taki entuzjazm i czemu tyle to jest warte? "Demo Tape 1" (jako takie znane) jest pierwszym, oficjalnym wydaniem zespołu. Demówka ukazała się w tym samym roku, w którym zespół powstał (1995), a na perkusji słyszymy tam jeszcze Andy'ego Khachaturiana, zastąpionego dwa lata później przez Johna Dolmayana. Poza tym, na demie znajdują się 4 utwory (po dwa na stronę), z których dwa są dość znane szerszej publiczności ("Sugar" i "Suite-Pee" we wczesnych wersjach), a dwa pozostałe wzbudzają większe zainteresowanie - jeden z nich - "P.L.U.C.K." - w pierwotnej formie jest znacznie dłuższy, niż numer kończący standardowe wydanie debiutanckiego albumu, a drugi to powolne i mroczne "DAM", dostępne tylko i wyłącznie na tej kasecie, a grane wyjątkowo na koncertach, tak jak w Polsce zeszłego lata:Zdaniem autora licytacji, omawiana sztuka jest jeszcze bardziej wyjątkowa, ponieważ była odtwarzana tylko raz w życiu (w roku 1995), co sprawia, że może to być najlepiej zachowany egzemplarz ze wszystkich istniejących i jest to dość wiarygodna informacja, jeśli spojrzeć na prezentowane zdjęcia.
Mówi się, że pierwszej kasety demo istnieje nie więcej jak 100 sztuk, ale tak naprawdę, nikt nie zna liczby rzeczywistej. Kolejne demówki były wydawane w większych ilościach, a nawet i w wersjach (przypadek trzeciej kasety demo), przy czym już druga kaseta generuje częstotliwość występowania w sprzedaży z drugiej ręki okres około 10-ciu lat, zatem trudno było wyobrazić sobie do tej pory, czy jeszcze kiedykolwiek pojawi się pierwsza.

Dziś każdy ma szansę stać się posiadaczem jednego z największych unikatów "System of a Down". Aukcja potrwa do późnowieczornej godziny, ostatniego dnia, bieżącego miesiąca, a więc warto pomyśleć.. być może to jedyna okazja.
W Polsce owej kasety nie posiada jeszcze nikt. Zapraszamy do licytacji:

LICYTACJA KASETY DEMO 1 SYSTEM OF A DOWN

AKTUALIZACJA:
Kaseta została sprzedana za 610$ co wynosi około 2150zł

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.