Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Aby korzystać z pełnej zawartoœci portalu należy się zalogować.

Jeżeli nie masz jeszcze konta to możesz je zarejestrować TUTAJ

Zapraszamy także do dyskusji na Forum SOADsite.pl

Ten aplet jest widoczny tylko dla niezalogowanych użytkowników!

PODSUMOWANIE PIĘCIU KOLEJNYCH WYSTĘPÓW W EUROPIE

PODSUMOWANIE PIĘCIU KOLEJNYCH WYSTĘPÓW W EUROPIE
MENDIG, NIEMCY- ROCK AM RING 04.06

Po rozgrzewce w postaci dwóch pierwszych występów, zespół ruszył w dalszą trasę. Ich kolejnym celem był niemiecki festiwal Rock Am Ring, na którym wielokrotnie już gościli. Panowie ponownie zaprezentowali fanom dobrze znaną już od początku tej trasy setlistę, aczkolwiek wprowadzili drobny element zaskoczenia. Było nim mianowicie rozpoczęcie koncertu od utworu Soldier Side Intro, w stylu trasy promującej album Mezmerize, zaś otwierający dotychczas setlistę DDevil, został przesunięty nieco dalej. Podczas występu formacji można było zauważyć momentami zmęczenie Serja, który starał się zbytnio nie wysilać w śpiewie, reszta muzyków wypadła za to rewelacyjnie, w tym Daron, którego śpiew w utworach był na bardzo wysokim poziomie (chociażby w przerywniku Dreaming). Wszelkie doznania widzów potęgowały oczywiście wspaniałe choreografie świetlne i wizualne, reżyserowane przez Shavo. Z racji transmisji koncertu, fani po raz pierwszy w historii zespołu otrzymali proshoty utworów takich jak Pictures, Highway Song oraz znanego z kaset demo Honey. Jako ciekawostkę z tego wydarzenia, pragnę wspomnieć iż zamiast okrzyku "Allahu Akbar" ze strony Malakiana, usłyszeliśmy jego przemowę przed Bounce, w której dziękował wszystkim ochroniarzom za dbanie o bezpieczeństwo ludzi, którzy się tam znaleźli. Była to z pewnością miła i bardzo stosowna zmiana ze strony gitarzysty SOAD, gdyż dzień wcześniej ewakuowano wszystkich z terenu Rock Am Ring, dmuchając na zimne w obawie przed zamachem terrorystycznym. Poniżej zapis całego koncertu w formie wideo.
LANDGRAAF, HOLANDIA- PINKPOP FESTIWAL05.06

Kolejny występ Ormian był w miejscu, w którym mieli okazję wystąpić już w 2002 roku. Na wstępie trzeba wspomnieć, że z racji specyfiki tego festiwalu (jak i większości), występ chłopaków musiał zostać nieco skrócony. Oto jak prezentowała się w tym dniu skrócona setlista:

01.Soldier Side - intro
02.Suite-Pee
03.Prison Song
04.Violent Pornography
05.Aerials
06.Radio/Video
07.Hypnotize
08.Bounce
09.Suggestions
10.Psycho
11.Chop Suey
12.Lost In Hollywood
13.Question!
14.Lonely Day
15.B.Y.O.B.
16.Toxicity
17.Sugar

Mimo krótkiego koncertu, fani jednogłośnie stwierdzali, że był on o niebo lepszy od wcześniej tego na Rock Am Ring. Panowie byli naprawdę w szampańskich nastrojach, Serj nieustannie się uśmiechał i był bardzo żywy. prawdopodobnie za sprawą zielonego specyfiku, z którego nie powstydził się skorzystać sam Daron, co na wideo można dostrzec. Udział System of a Down w festiwalu Pinkpop, mimo pozytywnej energii oraz w większości zagranego poprawnie materiału, nie niósł ze sobą większych ciekawostek. Można jednak ze spokojem rzec, że jak na obecne lata muzyków, był to z pewnością całkiem solidny i udany koncert. Poniżej wideo w jakości proshot.
NANCY, FRANCJA- OPEN AIR ZENITH 07.06

Kolejnym celem na trasie okazała się Nancy we Francji, w której był dla zespołu dość emocjonalnym przeżyciem (w szczególności dla jednego z członków). Powodem tego były dobre wspomnienia muzyków, związane z tym miejscem. Ormianie byli tutaj w 2002 roku, promując swój sławny krążek Toxicity. Na jednej ze ścian na terenie obiektu znaleźli nawet dużą, nieco odrapaną naklejkę okładki z tej płyty, pośród okładek wielu innych zespołów. Skutkiem dobrych wspomnień i wielu sentymentów związanych z tym miejscem, była przemowa Johna Dolmayana w przerwie miedzy utworami, który dziękował reszcie muzyków i fanom za to, że od ponad 20 lat wciąż może robić to co kocha. Daron i Serj urządzali sobie w następstwie przemowy Johna dowcipy, mając ubaw z tego, że po raz pierwszy od tylu lat wstał zza bębnów i wykrztusił z siebie coś więcej. Setlista System of a Down w tymże dniu była identyczna jak na Rock Am Ring, a sam Serj dawał z siebie jeszcze więcej niż na festiwalu Pinkpop. Poniżej dwa fragmenty nagrań z przebiegu koncertu.


DERBY, ANGLIA- DOWNLOAD FESTIWAL 09.06

Następny koncert System of a Down był najlepszym przykładem na to, że planować można wiele, ale plany zawsze mogą zmienić się z przyczyn nie do końca zależnych od nas samych. Shavo Odadjian przed rozpoczęciem trasy, przyleciał do Anglii specjalnie aby dopiąć wszystkie efekty i formalności na ostatni guzik, dając fanom jak najlepsze doznania. Czemu więc nie było do końca tak, jak muzycy planowali? Otóż plany nieco pokrzyżowało przetrenowanie głosu Serja po poprzednim koncercie, w jakim najbardziej się udzielał, bądź opcjonalnie mogła być to infekcja gardła, której nabawił się z powodu zmiany klimatu. Skutkiem problemów z gardłem wokalisty, były notoryczne urywania tekstu w refrenach utworów, konieczność śpiewania ich przez samego Darona, a także prośba Tankiana przed utworem Needles do publiki, w której zakomunikował, że będzie potrzebował pomocy wszystkich obecnych, gdyż jego głos "jest gówniany". Ironią rzeczy, jego zmieniony i nieco ochrypnięty głos może nie dawał rady w bardziej agresywniejszych momentach muzycznych, aczkolwiek w tych spokojniejszych z całą pewnością przypominał nam starego, upragnionego Serja z czasów sprzed zawieszenia działalności zespołu. Setlista wieczoru była zbliżona do tej z Rock Am Ring, lecz z wyjątkiem dwóch zmian. Usunięto z niej utwór This Cocaine Makes Me Feel Like I'm On This Song, a w miejsce Honey wstawiono inny rarytas z kaset demo, a mianowicie kawałek zatytułowany DAM. Zmiany te z pewnością miały na celu próbę odciążenia wokalnego Serja w jakimkolwiek stopniu, zwłaszcza że zespół dopiero ma za sobą jedną trzecią trasy. Fragmenty z koncertu poniżej.

PARYŻ, FRANCJA- DOWNLOAD FESTIWAL 10.06

Występ na festiwalu Download we Francji był bardzo podobny do tego z Anglii. Daron i Shavo starali się wspierać wokalnie Serja, nie dając się mu zbytnio przemęczyć. Również setlista nie zmieniła się, pozostając w formie znanej z dnia poprzedniego.
Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.