Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Aby korzystać z pełnej zawartoœci portalu należy się zalogować.

Jeżeli nie masz jeszcze konta to możesz je zarejestrować TUTAJ

Zapraszamy także do dyskusji na Forum SOADsite.pl

Ten aplet jest widoczny tylko dla niezalogowanych użytkowników!

GÓRSKI KARABACH - KONFLIKT ARMENII I AZERBEJDŻANU

GÓRSKI KARABACH - KONFLIKT ARMENII I AZERBEJDŻANU

Republika Górskiego Karabachu została utworzona u schyłku istnienia Związku Radzieckiego, w wyniku powstania zamieszkujących region Ormian, przeciw władzom Azerskiej SRR. W latach 1990-1994 w krwawej wojnie Ormianie obronili swoją niezależność od Baku, jednak państwowość Republiki Górskiego Karabachu nie jest uznawana przez większość państw na świecie. Górski Karabach utrzymuje natomiast ścisłe związki z Armenią, która wspiera go politycznie, militarnie i ekonomicznie. Rządzący Armenią prezydent Serż Sarkisjan wywodzi się z Górskiego Karabachu, w czasie wojny o jego niezależność, w latach 1992-1993 był ministrem obrony nieuznawanej republiki.

Od kilkunastu dni walki pomiędzy Azerami a Ormianami przybrały na sile. Zginęły dziesiątki osób. Siły zbrojne Górskiego Karabachu wydały oświadczenie, że „Azerbejdżan dzień po dniu używa broni coraz większego kalibru”. Dodano, że siły azerskie wykorzystywały w poniedziałek w nocy w walkach m.in. systemy artylerii rakietowej BM-30 Smiercz produkcji rosyjskiej, którymi atakowano zarówno cele cywilne, jak i wojskowe. „Azerbejdżan strzela do ludności cywilnej, wykorzystując rakiety i ciężkie działa. Tylko dzięki zdecydowanym działaniom dzielnych sił zbrojnych Górskiego Karabachu udało się utrzymać sytuację pod kontrolą” – powiedział prezydent Armenii Sierż Sarkisjan.

Jako pierwszy zareagował John Dolmayan wstawiając grafikę "With Our Soldiers" wspierając żołnierzy biorących udział w konflikcieJohn zamieścił także oświadczenie członka australijskiego parlamentu Johna Alexandera, który potępił agresję Azerbejdżanu wobec Republiki Górskiego Karabachu i ataki na niewinnych cywili, w tym 12 letniego chłopca:

"Ubolewam nad aktami agresji popełnionymi przez wojskowych Azerbejdżanu przeciwko etnicznym Ormianom w Górskim Karabachu, z doniesieniami na ataki cywilów w tym ostrzału szkoły w regionie Martuni, który doprowadził do śmierci 12-letniego chłopca, oraz poważne obrażenia poniosły dwoje innych dzieci "

Na profilu Shavo Odadjiana pojawiło się zdjęcie przedstawiające żołnierzy z flagą Armenii i Górskiego Karabachu:


Najwięcej całej sprawie poświęca Serj Tankian, na jego profilu facebooka można śledzić informacje na ten temat, między innymi przytoczył wypowiedź Kongresmana z Partii Demokratów:"Odkąd Azerbejdżan zmierzył się z silnymi i znaczącymi konsekwencjami swej eskalacji politycznej, przemocą oraz automatyczną odmową zgody na międzynarodowe monitorowanie "Lini Kontaktu", istnieje niewielka szansa na rozwiązanie konfliktu i uniknięcie rozlewu krwi."


Swój głos zabierają także pozostałe osoby związane z zespołem, Sevag - brat Serja Tankiana, K'noup Tomopoulos - wokalista zespołu Viza oraz Erwin Khachikian - członek zespołu Serja.


Dodatkowa informacja:
w Dniu jutrzejszym tj. 7 kwietnia odbędzie się zgromadzenie publiczne pod Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie przy ul. Belwederskiej 49, jest ono organizowane przez Stowarzyszenie Młodzieży Ormiańskiej. Szczegóły w poniższym linku:
Link

//SYSTEM89

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.