Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Aby korzystać z pełnej zawartoœci portalu należy się zalogować.

Jeżeli nie masz jeszcze konta to możesz je zarejestrować TUTAJ

Zapraszamy także do dyskusji na Forum SOADsite.pl

Ten aplet jest widoczny tylko dla niezalogowanych użytkowników!

WIECZÓR NIESPODZIANEK I NIESAMOWITEJ ENERGII CZYLI PODSUMOWANIE KONCERTU Z NIEMIEC

WIECZÓR NIESPODZIANEK I NIESAMOWITEJ ENERGII CZYLI PODSUMOWANIE KONCERTU Z NIEMIEC


Za nami już trzeci z ośmiu koncertów tej trasy, który odbył się 13.04.2015 i to koncert, którego nikt się nie spodziewał! Panowie przeszli samych siebie poziomem, dowcipem oraz własną energią, które tam zaprezentowali. Jak widać, pechowa trzynastka nie dotyczy fanów System of a Down. Nie przedłużając już dłużej, prezentuję Wam setlistę z zeszłego wieczoru, która prezentuje się następująco:

1. HOLY MOUNTAINS
2. JET PILOT
3. SUITE-PEE (NIEKOMPLETNE)
4. PRISON SONG
5. U-FIG
6. AERIALS
7. SOLDIER SIDE - INTRO
8. B.Y.O.B
9. I-E-A-I-A-I-O
10. RADIO/VIDEO
11. BUBBLES
12. CUBERT
13. HYPNOTIZE
14. DREAMING (ŚRODKOWA PARTIA UTWORU)
15. NEEDLES
16. DEER DANCE
17. P.L.U.C.K.
18. SARTARABAD
19. PSYCHO (Z MINI COVEREM ROLLING STONES W INTRZE)
20. CHOP SUEY!
21. LONELY DAY
22. QUESTION!
23. BOUNCE
24. KILL ROCK'N'ROLL
25. MARMALADE
26. LOST IN HOLLYWOOD
27. SPIDERS
28. MR.JACK
29. SCIENCE
30. CHIC'N'STU
31. WAR?
32. DAM (PO RAZ PIERWSZY OD 2005 ROKU)
33. CIGARO
34. ROULETTE (PO RAZ PIERWSZY POZA ROSJĄ* OD 2006 ROKU)
35. TOXICITY
36. SUGAR

*Roulette grane jest w Rosji zawsze jako bonus

Tak! Dobrze widzieliście. Gdy wydawało się, że cała setlista przebiegnie tak samo jak na poprzednim koncercie, Malakian zaskoczył nas, rozpoczynając na gitarze orientalne riffy, które prędko przerodziły się w znaną, mroczną melodię z zamierzchłych czasów System of a Down. Był to dawno nie wykonywany utwór z kasety demo, który został zagrany z ogromną dokładnością i precyzją. Poza tą niespodzianką, czekała na fanów poruszająca prezentacja utworu Roulette, który zagrali po raz pierwszy od wielu lat w kraju innym niż Rosja. Miejsce tego utworu we wczorajszej setliście bowiem ma swoją historię. Zespół nie planował wykonania Roulette w Niemczech, lecz jeden z niemieckich fanów imieniem Patryk, podczas spotkania z Daronem przed koncertem, zdradził mu iż utwór ten towarzyszył na jego ślubie, grzecznie pytając czy jest możliwość usłyszenia go tego wieczoru na żywo na co Daron bez mrugnięcia powieką odparł: TAK!. (Brawa dla Darona!) Podczas koncertu, gdy wydawało się już, że wraz ze zbliżającym się końcem setlisty, Daron zapomniał o danej obietnicy, ten zamiast utworu Toxicity, zaczął wydobywać ze swej gitary melodie znane wszystkim z utworu Roulette. Publikę ogarnęła euforia, lecz po chwili uciszyła się, pozwalając wykazać się Tankianowi i Malakianowi. Na zakończenie gitarzysta podsumował: "piękny utwór o pięknej dziewczynie". a Serj dodał "Kocham Cię, Angela". Prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się czy Daron miał na myśli żonę swego fana, który poprosił go o wykonanie utworu czy też dziewczynę, o której ten utwór powstał w 2001 roku.


Poza dwiema nowinkami w setliście, System of a Down naprawdę udowodnił, że granie koncertów jest dla nich jak najlepszym treningiem, gdyż z występu na występ są jeszcze lepsi! Trzeba bowiem spojrzeć prawdzie w oczy i stwierdzić, że wykonanie utworu U-fig w Kolonii, było najlepszym jakie dotychczas zespół miał okazję zaprezentować. Dodam nawet, że było ono na tyle perfekcyjne, że nie odstawało ani o krok od wersji studyjnej! Jak widać Daron ostro trenował na Icemanie w zespołowym busie, gdyż wszystkie dotychczasowe pomyłki, niedociągnięcia i fałsze- zminimalizował do zera przez co utworu można aktualnie słuchać z niebywałą przyjemnością (Ponownie, brawa dla Darona!).

Z jeszcze innej beczki... W Polsce do chłopaków rzucano pieczywem, monetami, obuwiem, w Niemczech zaś Daronowi oberwało się... okularami. (CZYM?!) Tak, ktoś rzucił w niego optycznymi okularami. Nieco wybiło go to z transu w jakim był podczas wykonywania kawałka, lecz na całe zajście wzruszył tylko ramionami z lekką konsternacją. (tutaj pasowałby tekst "Is that God?", który Daron wypowiedział w 2001 roku, będąc z Serjem na żywo w telewizyjnym studiu, gdzie nagle usłyszał telefoniczny głos fana skierowany do niego). Ale Daron, jak to Daron, nie mógł przejść obok tego zdarzenia obojętnie. Podniósł okulary z ziemi, ubrał je, imitując profesora oraz wygłupiając się. Niestety przez swoje wygłupy zdewastował intro do IEIAIEO, o powtórzenie którego prosił go Serj, lecz zirytowany Daron nie oglądał się za siebie, idąc na przód, przechodząc do agresywniejszej wstawki tej kompozycji.

Na szczególną uwagę tego wieczoru, zasługuje również utwór Mr. Jack, podczas którego Malakian grał środkowe solo jak opętany, przez co Serj był lekko zdezorientowany, co do czasu w którym powinien wejść ze swoimi partiami wokalnymi. Panowie zmienili również zakończenie tego utworu. Z agresywnego Serjowego "Fuck You Pig", motyw przeszedł w melodyjne śpiewanie na dwa głosy przez Tankiana i Malakiana, niczym na płycie Steal This Album (czyli na tej z jakiej on oficjalnie pochodzi, mimo, że jest jednym z najstarszych utworów zespołu).

Zespół naprawdę popisał się tego wieczoru, pobijając nowy rekord w swojej historii- 36 utworów, wykonanych na żywo, a cały jego występ, oraz wyczyny podjęte ku uciesze niemieckich fanów, zostały odwzajemnione, podczas kawałka Toxicity, w którym w kręgu pogo, pełnym ścian śmierci, zebrało się chyba najwięcej na tej trasie ludzi (powtórka z tego kraju z 2013 roku).

DAM:


ROULETTE://MIXER

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.