Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Aby korzystać z pełnej zawartoœci portalu należy się zalogować.

Jeżeli nie masz jeszcze konta to możesz je zarejestrować TUTAJ

Zapraszamy także do dyskusji na Forum SOADsite.pl

Ten aplet jest widoczny tylko dla niezalogowanych użytkowników!

PIERWSZY KONCERT SOAD NA NOWEJ TRASIE JUŻ ZA NAMI! - PODSUMOWANIE

PIERWSZY KONCERT SOAD NA NOWEJ TRASIE JUŻ ZA NAMI! - PODSUMOWANIE
Oto doczekaliśmy się upragnionej trasy i upragnionego, pierwszego koncertu czwórki Ormian, która tym razem postanowiła poświęcić się całkowicie szczytnemu celowi, jakim jest walka o prawdę w wielkiej sprawie, jaką jest ludobójstwo Ormian. Jakże nierozsądnym byłoby powiedzieć "A co nas, Polaków obchodzi jakieś ludobójstwo Ormian? Przecież mamy własną historię, która wcale nie wydaje się weselsza..." Sęk w tym, że nasza historia w pewnym sensie jest kontynuacją losów, mordowanych podczas I wojny światowej Ormian ze strony Turków. Niemcy byli wtedy sojusznikiem Turcji, który bacznie przyglądał się poczynaniom swego sprzymierzeńcy, umywając od jego czynów ręce, a zarazem szkoląc się od niego i knując srogie plany na przyszłość. Plany, które od roku 1939 między innymi dosięgnęły naszych pradziadów i dziadów, plany które odmieniły cały świat bezpowrotnie, a zarazem plany, którym być może świat był w stanie jakkolwiek się sprzeciwić, być może nawet zapobiec, gdyby tylko tak prędko nie zapomniano i nie zatuszowano potwornych zbrodni dokonanych przez Turcję.Koncert podzielony został na trzy części. Każda z części rozpoczynała się specjalną prelekcją, poświęconą ludobójstwu Ormian, jego następstwom (czyli poczynaniom zainspirowanego czynami Turków Hitlera) oraz aktualnym stanowiskom i sytuacjom politycznym, głównie na linii Armenia-Turcja-Ameryka. System of a Down totalnie zaskoczył fanów swoją nową setlistą. PO RAZ PIERWSZY W HISTORII ZESPOŁU, LICZYŁA ONA AŻ 35 UTWORÓW (w tym dwa covery). Jakby było tego wszystkiego mało, formacja wykonała kilka kawałków, które nie były grane od ponad 10 lat, oraz dwa utwory z ostatniego, podwójnego albumu, KTÓRYCH JAK DOTĄD, NIKT JESZCZE NIE MIAŁ OKAZJI USŁYSZEĆ NA ŻYWO. Jesteście ciekawi jak prezentowała się setlista z zeszłej nocy? Oto i ona!


1. HOLY MOUNTAINS
2. JET PILOT (PO RAZ PIERWSZY OD 2005 ROKU)
3. SUITE-PEE (NIEKOMPLETNE)
4. PRISON SONG
5. U-FIG (PO RAZ PIERWSZY NA ŻYWO)
6. AERIALS
7. SOLDIER SIDE - INTRO
8. B.Y.O.B
9. I-E-A-I-A-I-O
10. RADIO/VIDEO
11. BUBBLES (PO RAZ PIERWSZY OD 2003 ROKU)
12. CUBERT (PO RAZ PIERWSZY OD 2002 ROKU)
13. HYPNOTIZE
14. DREAMING (ŚRODKOWA PARTIA UTWORU, PO RAZ PIERWSZY NA ŻYWO)
15. NEEDLES
16. DEER DANCE
17. P.L.U.C.K. (PO RAZ PIERWSZY OD 2011 ROKU)
18. SARTARABAD
19. PSYCHO (Z MINI COVEREM ROLLING STONES W INTRZE)
20. CHOP SUEY!
21. LONELY DAY
22. QUESTION!
23. BOUNCE (PO RAZ PIERWSZY OD 2012 ROKU)
24. KILL ROCK'N'ROLL (PO RAZ PIERWSZY OD 2012 ROKU)
25. MARMALADE (PO RAZ PIERWSZY OD 2002 ROKU)
26. LOST IN HOLLYWOOD
27. SPIDERS
28. MR.JACK (PO RAZ PIERWSZY OD 2012 ROKU)
29. SCIENCE (PO RAZ PIERWSZY OD 2012 ROKU)
30. CHIC'N'STU (PO RAZ PIERWSZY OD 2004 ROKU)
31. WAR? (PO RAZ PIERWSZY OD 2012 ROKU)
32. KEZ EM HISHOUM (PO RAZ PIERWSZY OD 2004 ROKU)
33. CIGARO
34. TOXICITY
35. SUGAR

Zaskoczeni? Co prawda nie pojawiły się żadne, świeże kompozycje formacji, aczkolwiek tak nietypowa setlista jaką wykonali, oraz energia którą sobą przekazali podczas prezentacji swych dzieł, jest najlepszym dowodem na to, że mimo upływających lat, chłopaki mają się w świetnej formie! Wykonanie Jet Pilot czy U-fig dawało czadu, zaś solowa premiera skróconej wersji utworu Dreaming w wykonaniu Darona ( z małą pomocą Johna), była finezją, a zarazem drugą stroną medalu tej formacji, czyli pokazaniem go od tej wrażliwszej strony, tworząc odskocznię od jego scenicznej agresji, momentami przeplatanej humorem.Oprócz świetnej energii muzyków, oraz setlisty jaką dla nas przygotowali, pozytywny odbiór sztuki, doprawiony został (jak zawsze) świetną grą świateł (najciekawsze w utworze Spiders, który na scenie po części przenosił do klimatu z teledysku). Przed utworem Lost In Hollywood, Daron Malakian wspomniał o tym, jak wielką miłością oraz szacunkiem darzył swoją babcię (która miała 9 lat podczas ludobójstwa Ormian) określając ją "jedną z osób, które najbardziej go inspirują", dedykując jej ten właśnie utwór.Poniżej zamieszczam dostępne nagrania z koncertu (ułożone w kolejności zgodnej z planem setlisty), które będą aktualizowane w miarę pojawienia się ich kontynuacji, bądź wersji w lepszej jakości audio i wideo.

7:00 - U-FIG


2:58 - DREAMINGNa koniec zamieszczam króciutkie ujęcie screamującego Darona (bez mikrofonu [sic!])z intra Prison Song, ukazujące go w jak najlepszej formie!Zachęcamy do komentowania i dyskusji na forum!

//MIXER

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.