Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Aby korzystać z pełnej zawartoœci portalu należy się zalogować.

Jeżeli nie masz jeszcze konta to możesz je zarejestrować TUTAJ

Zapraszamy także do dyskusji na Forum SOADsite.pl

Ten aplet jest widoczny tylko dla niezalogowanych użytkowników!

TANKIAN:"CZAS PRAWDY JUŻ NADSZEDŁ. NIE MA OD NIEGO ODWROTU". WYWIAD Z LIDEREM SYSTEM OF A DOWN.

  • Napisane przez MIXER
  • dnia 07 gru 2014
  • w kategorii Serj Tankian
TANKIAN:"CZAS PRAWDY JUŻ NADSZEDŁ. NIE MA OD NIEGO ODWROTU". WYWIAD Z LIDEREM SYSTEM OF A DOWN."Naszym celem jest pomóc zwiększyć świadomość i pokierować ludzi, próbując osiągnąć sprawiedliwość dla ludobójstwa"- to jedno z pierwszych zdań wypowiedzianych przez Serja, jakie padają w artykule tureckiego tygodnika, który chciał poznać istotę, sens oraz cel trasy "Wake Up The Souls". To wyjątkowe wydarzenie, zapisze się z pewnością zarówno na kartach historii muzyki, polityki, a także dziejów ludzkości, gdyż poprzez swój manifest w temacie ludobójstwa Ormian, zespół potępia również wszelkie działania podjęte w celu eksterminacji ludności czy też jakiegokolwiek pogwałcenia praw człowieka, starając się uczynić świat mądrzejszym i świadomym, by ograniczyć przyszłe zło do jak największego minimum.W kwietniu przyszłego roku, po raz pierwszy w historii istnienia, System of a Down wystąpi w Armenii. Od początków istnienia formacji, było to marzenie każdego z członków, które w końcu zostanie spełnione. Serj komentuje sprawę następująco:
"Ja sam grałem w Armenii już wcześniej, ale będzie to pierwszy raz dla System Of A Down. Wszyscy członkowie System Of A Down stracili członków rodziny przez ludobójstwo. Myśleliśmy, że będzie to świetny pomysł, aby grać w Erewaniu z okazji setnej rocznicy ludobójstwa Ormian. Jako Ormianie, którzy zwiedzili dużą część świata, to jest to coś, co zawsze chcieliśmy robić. "W wywiadzie poruszony został również temat koncertu w Turcji:
"Staraliśmy się umówić koncert w Stambule, aby stał się częścią naszej trasy. Ale proces uzyskiwania współpracy rządu trwał zbyt długo wraz z nadchodzącym, nowym premierem, więc musieliśmy zrzec się występu, aby móc zakończyć naszą trasę."

Serj podsumował również, że było już za późno na koncert w Turcji na tej trasie i że jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć coś o przyszłości.


Wracając do tematu ludobójstwa, Tankian wyjaśnia:
"Uznanie (ludobójstwa Ormian) to tylko pierwszy krok w kierunku tej sprawiedliwości. Jak wyjaśniłem w filmie zespołu, przyznając się do popełnienia przestępstwa, nie płaci się za przestępstwa."
Jak możemy więc wywnioskować z tej wypowiedzi, frontman, a także reszta członków System of a Down będą nieustępliwi w dążeniu do sprawiedliwości, oraz osiągnięcia celów, jakie sobie ustanowili. Może to budzić panikę zarówno w tureckim rządzie, jak i wśród tureckiej ludności, która nie wyobraża sobie scenariusza zwracania przejętych mień czy wypłacania odszkodowań za czyny swoich przodków, na rzecz krewnych ofiar ludobójstwa, a także klękania na oczach całego świata przed Armenią- krajem, który wraz z wszelkim dorobkiem kulturowym miał zostać unicestwiony przez Turcję podczas I wojny światowej.Serj podsumował wywiad, wyjaśniając swoje uczucia i oczekiwania dotyczące roku 2015 następującymi słowami:
"Wielu Ormian, Greków, Asyryjczyków, Turków i wszyscy inni ludzie na całym świecie, którzy szanują historię i prawa człowieka, są zmęczeni czekaniem na rząd Turcji do przyznania się do zbrodni swoich poprzedników, są zmęczeni przekonywaniem innych rządów, takich jak w USA, aby zmusić Turcję do odrzucenia jej nieprzemyślanej, amoralnej i kłamliwej polityki. Jest wielu ludzi sumienia w Turcji, którzy postawili swoje życie na linii do walki o prawdę w tej sprawie, w tym wasz były redaktor- Hrant Dink*. Czas prawdy już nadszedł. Nie ma od niego odwrotu. "

*Hrant Dink- był założycielem tygodnika Agos. Pisał wielokrotnie o ludobójstwie Ormian, walcząc w ten sposób o prawdę. Za swe poglądy był wielokrotnie skazywany przez turecki rząd za "obrazę tureckiej tożsamości narodowej". Został zamordowany przed siedzibą swojej gazety w 2007r przez siedemnastoletniego, tureckiego nacjonalistę. Khatchadour Tankian- ojciec Serja nagrał pieśń upamiętniającą go (Serj udziela się w chórkach)://Mixer

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.