Stephanie Meyer to jedna z pisarek, która zaczęła tworzyć powieści romantyczne. Te powieści okazały się dla pisarki wielkim sukcesem. Czytelnicy na całym świecie szybko przekonali do sagi zmierzch. Saga zmierzch to opowieść od niezwykłej miłości. Główną bohaterką książki jest Bella Swan, która jest zwykłą dziewczyną. Jej życie jednak się odmieni, kiedy przeprowadzi się do ojca oraz pozna Edwarda. Będzie on dla Belli zagadką, jednak dziewczyna szybko się w nim zakocha. Co jeszcze wydarzy się w sadze zmierzch?

Saga zmierzch- jak zaczęła się ta historia?

Saga zmierzch to seria książek, która zaczyna się od Zmierzchu. W tej książce czytelnik poznaje główne postacie, czyli Bellę oraz Edwarda. Bella jest nową uczennicą w szkole, w której uczy się Edward. Chłopak jest nietuzinkowy, jednak jak Bella się dowiaduje, raczej zadaje się on tylko ze swoją rodziną. Bella jednak wyraźnie nie jest obojętna dla Edwarda. Edward oraz Bella poznają się bliżej i wtedy dziewczyna zauważy, że chłopak nie je, chowa się przed słońcem oraz wydaje się na nią uczulony. Dziewczyna zacznie poszukiwać prawdy na temat chłopaka. Już po niedługim czasie dowie się, że jest on wampirem.

Bella wyjawia prawdę

Mimo że Edward jest wampirem i potencjalnie stanowi dla niej zagrożenie, to jednak Belli to nie zniechęca. Jest ona nieustannie zafascynowana chłopakiem. Ta fascynacja posuwa ją do tego, że widuje się z nim coraz częściej. Wyjawia mu też, że wie o nim wszystko. Edwarda nie przeraża informacja o tym, że Bella zna jego prawdziwą tożsamość. To, co go naprawdę obchodzi to fakt, że nie przeraża to Belli. W końcu jest ona tylko człowiekiem. Bella wyjawia jednak, że nie to dla niej znaczenie. Akceptuje go takim, jakim jest. Ta wiadomość jest prawdziwym szokiem dla Edwarda, jednak oznacza to także, że znalazł on zrozumienie oraz kogoś, kto chce z nim zostać. Książka Stephanie Meyer to piękna opowieść o tym, jak można zmienić wszystko dla drugiej osoby oraz zaakceptować różnie, jakie pojawiają się w tej drugiej osobie.