Saga zmierzch to seria książkowa Meyer, która od wielu lat ma fanów na całym świecie. Seria doczekała się sławy niemalże natychmiast po tym, jak Stephanie Meyer wydała pierwszą powieść z serii. Była nią książka “Zmierzch”. Jest to książka, która dopiero wprowadza czytelnika w świat sagi zmierzch. W tej części można dowiedzieć się o tym, kim jest główna bohaterka oraz co ją spotka. Meyer napisała powieść, którą świetnie się czyta.

Saga zmierzch- wprowadzenie do historii

Zmierzch zaczyna się od poznania Belli. Jest ona dziewczyną, która dopiero co przeprowadziła się do innego miasta. Tym miastem jest miejsce zamieszkania jej ojca. W Phoenix zacznie także chodzić do nowej szkoły, gdzie czeka nią nowe towarzystwo oraz pewien tajemniczy chłopak. Tym chłopakiem będzie Edward. Jak Bella się dowie, Edward pochodzi z rodziny Cullenów, która jest bardzo tajemnicza i zamknięta. Jest to rodzina, która raczej nie otwiera się na obcych. Jednak już od pierwszego dnia między Bellą a Edwardem coś zaczyna się dziać. Co takiego będzie miało miejsce?

Bella oraz Edward

Bella oraz Edward znajdą się na wspólnych zajęciach i będą musieli przeprowadzić eksperyment. Ta sytuacja stanie się powodem, dla którego zaczną ze sobą rozmawiać. Edward będzie się nieco odsuwać od Belli, a to dlatego, że jest on wampirem. Bella ten sekret pozna nieco później, jednak nie przerazi jej to. Bella okaże się tajemnicą dla Edwarda. Ma on zdolność do czytania w ludzkich myślach, jednak myśli Belli są dla niego tajemnicą. To właśnie jest jeden z powód, dla których zwrócił uwagę już od jej pierwszego dnia w szkole. Ich relacja później będzie się już tylko rozwijać. Bella zostanie przedstawiona całej rodzinie Cullenów, którzy ją zaakceptują mimo tego, że jest ona człowiekiem. Stephanie Meyer stworzyła książkę, która jest opowieścią o tym, jak może wyglądać relacja miłosna. Przeciwieństwa mogą się jak najbardziej przyciągać, a prawdziwa miłość może przydarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie. Warto zapoznać się z sagą zmierzch samemu.